מידע לשמיניסט

שמינסט יקר .

 

אתה יודע יותר טוב מאיתנו מה זה להרגיש שמיניסט, עברת את שנות מערכת החינוך. החיים לפניך. מכאן ואילך ההחלטות הם שלך. העולם מלא אפשריות ! 

אבל מתחת לחזות היודעת כל, מסתתרים להם הרבה סימני שאלה, להיכן ללכת? איזה נתיב לבחור? מה המקום שהכי טוב לי ללמוד בו? שאלות קשות. בחירות מאתגרות.

נשמח להציג לפניך מי אנחנו ,אולי זה המקום הטוב ביותר בשבילך!

 

ישיבת בית אורות הוקמה בשנת התש"ן (1990) ע"י הרב חנן פורת והרב בני אלון זצ"ל. הישיבה הוקמה במבנה שנרכש מערבי עשיר ברכס הר הזיתים. סמוך למקום נפילתו של גיורא אשכנזי, במלחמת ששת הימים. גיורא אשכנזי היה מפקדו הנערץ של הרב חנן.

בראשות הישיבה עומד הרב דני איזק.

 

אנחנו  מאמינים  כי התורה היא מעיין החיים לעם ישראל ככלל ולכל יהודי בפרט. במילים פשוטות אנחנו מאמינים שלמדינת ישראל יש תפקיד חשוב בגאולת עם ישראל. ועל מנת שהיא תמלא את התפקיד שלה התורה צריכה להנהיג אותה .
בישיבה אנחנו מנסים להבין מלימוד התורה שלנו מהי הדרך הנכונה לנהל את החיים שלנו ואת החיים של מדינת ישראל.
האמת שלימוד כזה הוא מרתק ומסעיר כי אתה דן בדברי התורה ומשווה אותה לחיים שלך ושל המדינה ושואל, ומקשה, ומתרץ ובסוף מגיע למסקנה מה הדרך הטובה ביותר לחיות. לימוד כזה בונה בך יכולת של הובלה, אחריות ומחויבות לתורה ולדרך שבה היא תנהיג את המדינה.
זו הדרך שאנו מבינים את חזונו של הרב קוק. הרב קוק הקים תנועה שנקראת "דגל ירושלים" המשמעות שלה הייתה שהיעד של הציונות צריך להיות, לא רק הקמת מדינה על מנת לספק מקלט בטוח לעם ישראל ,אלא הקמת מדינה שהיעדים שלה הם מלוכה ,סנהדרין, נבואה וכהונה. אז אנחנו ישיבה ירושלמית שמניפה דגל ירושלמי.

בנוסף אנחנו מעמיקים בלימודי האמונה, התנ"ך ומרחיבים את הידיעות שלנו בלימודי בקיאות.

במסגרת הלימוד אנחנו יוצאים לשרות צבאי במסגרת ישיבות ההסדר.
בישיבה קיימות גם אפשרויות גיוס נוספות.   

 

הישיבה היא משפחתית, חברתית וחמה עם דגש על יחס אישי לכל תלמיד.

 

זהו על קצה המזלג...

אם תרצה לדעת יותר נשמח להכיר אותך.

אחראי השבושי"ם שלנו הוא :אליעזר דיין 052-2245232

 

ישיבת בית אורות - הר הזיתים, ירושלים